​24H/7D Imo, Viber, WhatsApp,

Telegram: +370 687 71 344

EX, T1, TIR-EPD, EPI, ETD, G

Kalėdinis „siurprizas“ Lietuvos vežėjams - sugriežtinta tvarka Kaliningrado pasienio muitinėse

2017.12.21

Nuo šios savaitės Lietuvos vežėjai susiduria su naujiena - Rusijos Federacijos (RF) muitinė eksperimento tvarka griežtina reikalavimus, kad įvažiuojant į Kaliningrado srities teritoriją reikia prieš dvi valandas iš anksto informuoti muitininkus.

Iki šiol praktikoje buvo laikomasi tvarkos, kad informuoti užtenka prieš valandą prieš transporto priemonės atvykimą į RF pasienio muitinės postą, kartais tai buvo galima padaryti dar vėliau.

Informuoti galima dviem būdais – iki šiol naudotu išankstinio internetinio elektroninio pranešimo būdu (PI - rus. ПИ (предварительноe информирование) ir per naujai Rusijoje diegiamą Elektroninės tranzito deklaracijos sistemos ETD (rus. ЭТД  - электронная транзитная декларация) platformą.

Pateikiant naujų „e-reformų“ Rusijos muitinėje dėka sukurtą  ETD, nebereikės dar atskirai teikti ir PI.  Nuo artėjančių 2018 metų tokia tvarka numatoma įvesti visose Rusijos pasienio muitinėse.

„Dabar situacija Lietuvos vežėjams ženkliai keičiasi – iš anksto nepateikus informacijos, gresia nuodugnus patikrinimas ar net krovinio iškrovimas arba transporto priemonės grąžinimas atgal į Europos Sąjungos teritoriją“, - sakė Giedrius Lubas, muitinės tarpininko UAB „Tranzito paslaugų centras“, ETD pildymo paslaugas teikiančios jau 2 mėnesius – nuo jų įvedimo pradžios, direktorius.

Daugiau informacijoс: Giedrius Lubas +370 687 71 344

Grįžti
Naujienos