Tranzitas

Tranzitu paprastai laikomas bet koks muitinės prižiūrimų prekių vežimas iš vienos muitinės įstaigos į kitą.

Tranzito paslaugų centras teikia šias tranzito paslaugas:

1) Tranzito deklaracijų Europos Sąjungos muitų sąjungoje forminimas:

T1 - kai ne Bendrijos prekės gabenamos iš vienos ES muitų teritorijos į kitą arba iš trečiųjų šalių į ES muitų teritoriją.

T2 – kai Bendrijos prekės iš vienos ES teritorijos į kitą keliauja per trečiąsias šalis.

Šalys, iš kurių forminamos deklaracijos: LT, LV, PL, DE, IT, RO, BG, HR, HU, FR, ES.

2) Tranzito deklaracijų Europos Laisvosios prekybos asociacijos (CH, NO, LI, IS) šalyse forminimas.

Šalys, iš kurių forminamos deklaracijos: CH, NO.

3) Tranzito deklaracijų Eurazijos muitų sąjungoje (RU, BY, KZ, KG, AM) forminimas.

Deklaracijos forminamos iš visų šių šalių.

4) Tranzito deklaracijų kitose šalyse forminimas.

Šalys, iš kurių forminamos deklaracijos: RS, MK, TR.

5) TIR knygelių forminimas. TIR – procedūra, kuri yra atliekama naudojantis TIR knygele, kuri yra muitinės deklaracija ir garantija, tačiau ja naudotis galima tik tuo atveju, kai dalis gabenimo maršruto eina per trečios šalies teritoriją.

TIR knygelės forminamos iš Lietuvos.

6) Teikiame muitinės įsipareigojimų garantijas aukščiau nurodytais atvejais, kai to reikalaujama arba kai esamos įsipareigojimų garantijos yra nepakankamos (pvz., TIR atveju).

7) Atstovaujame klientus Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Norvegijos, Rusijos, Uzbekistano ir kitų šalių muitinėse.

8) Teikiame išankstinio elektroninio duomenų privalomo pateikimo pasienio muitinės postams TIR-EPD, PI ir EPI paslaugas. Kartu su PI Rusijos muitinėms jau teikiame ir elektronines tranzitines deklaracijas (ETD). Norint pasidaryti TIR-EPD deklaraciją turime pirmajam pasienio muitinės postui priduoti 1 val. iki vairuotojo ten atvykimo. Jei norite užtikrinti, kad vairuotojui nereikėtų stoviniuoti prie muitinės, siųskite dar kokia 0,5 val. anksčiau, jei deklaruojama tik 1-2 prekės kodai, ir iki 2 val. anksčiau, jei krovinys sudėtingesnis. Norint pasidaryti PI ir ETD, EPI, viskas tas pats, tik galime padaryti greičiau. Tik naudojantis IRU TIR-EPD sistema, grąžinus panaudotas TIR knygeles į „Linavą“, jums automatiškai bus pervesta po 2,5 Šveicarijos franko (beveik 3 eur) už kiekvieną TIR-EPD!

9) Atliekame kitas susijusias paslaugas (plačiau žr. Susiję paslaugos): veterinariniai įvežimo dokumentai; įv. gabenimo dokumentų tvarkymas; draudimas; elektroninė eilė; transporto priemonių stovėjimas saugomose aikštelėse 24/7; nemokamas konsultavimas ir pagalba 24/7.

Atsiskaityti galima grynais ir mokėjimo kortele klientų aptarnavimo vietose arba pavedimu keliomis valiutomis. Nuolatiniams klientams taikome ir specialias atsiskaitymo sąlygas.

Kokias paslaugas pasirinkti, kad jums kainuotų pigiau, vyktumėte greičiau ir organizuotumėtės paprasčiau jums patars mūsų specialistai. Skambinkite (Imo, Viber, WhatsApp, Telegram ir paprastu ryšiu) 24 val. / 7 d. +370 655 71 985!

Pagrindiniai susiję teisės aktai:  Europos Bendrijos muitinės kodeksas; Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 952/2013; Еurazijos muitinės sąjungos muitinės kodeksas; Rusijos Federacijos Finansų ministerijos 2016-08-30 įsakymas Nr.144н ir kt.

Naujienos